Реакция при различни ситуации за запознанства

Трябва творчески да използваме всички тези ситуации, които ни подарява животът. Тоест, понякога ни се случват такива неща, че е просто грях да не използваме ситуацията за свое добро. По-долу привеждам няколко практически ситуации, които доведоха до успешен пикап.

Пример 1
Ситуация: Парка на града, вятър. Момиче в продължение на няколко минути без особен успех се опитва да запали цигара. Вятърът угася запалката ѝ.

Действие: Достатъчно беше да се подходи, мълчаливо да ѝ се помогне да запали, а след това да се завърже непринуден разговор за времето и за защитените от вятър запалки.

Пример 2
Ситуация: Момичето рови в чантичката си на входа на метрото. Като че ли си е забравила картата, пари няма... и тя не знае как да пътува. Лицето ѝ става все по-напрегнато "Ха сега де".

Действие: Аз подхождам и предлагам да спонсорирам пътя ѝ в метрото. Разбира се, тя започна от приличие да отказва. Тогава се наложи да използвам и това и да ѝ кажа: "А ти ще оставиш своя телефонен номер, ние ще се срещнем и за тези петдесет стотинки ще ме почерпиш с един сладолед".

Пример 3
Ситуация: Двама приятели организирали поздравяване на своите колежки от университета по случай 8 март и купили на всяка по три карамфила. Но няколко момичета в предпразничния ден така и не се появили в университета. И останали "излишни" цветя.

Действие: Тези приятели веднага влезли в ситуацията и започнали да подаряват карамфили на минаващите по улицата момичета. (По един карамфил! Останалите били зад ъгъла в чантата). Няколко симпатични непознати били достатъчно очаровани от това и били готови да продължат запознанството на момента (в близкото кафе) или най-малкото, оставяли телефоните си.

Пример 4
Ситуация: Мой приятел с партиен прякор "Мастилницата". Пътувал си той в метрото, имало достатъчно народ. Малко по-натам от него седяло момиче, което четяло някакъв конспект за изпит и се опитвала да разбере нещо от него. Той погледнал в него и разбрал, че по такъв конспект би трябвало да се учи нещо сложно.

Действие: Да се говори във вагона било шумно и неудобно. Тогава той написал на хартия следното послание: "Стопроцентово, ясно изложение на предмета. Звънни, ще поговорим. Телефон XXX-YY-ZZ". Позвънила!

Пример 5
Ситуация: През май 1999 (или 1998) година в Москва валеше сняг. Бял и пухкав... но в този месец, той явно всички дразнеше.

Действие: Тогава отличен ход беше да подходиш към момичето и да кажеш: "Прощавайте, а как мислите – не полетя ли в такова ранно лято пухът от тополите?" Обикновено следваше смях или възмущение от времето – но във всеки случай имаше за какво да се поговори.

Между другото – този пример е достатъчно поучителен. Защото демонстрира едновременно три елемента на правилния подход:

- Нешаблонно поведение, което гарантира липса на отработена реакция "нахалник, досадник" и те отделя от масата такива досадници.

- Използване на хумор. Ти се представяш като весел и силен човек, при което смехът успокоява момичето и я прави по-беззащитна и готова на контакт с теб.

- Използване на нейните емоции и на това, което ви обединява. Има се предвид, че с почти 100% вероятност може да се предположи, че тя ненавижда този лепкав сняг през май, така както и ти – и това обединява и двама ви и ви дава тема за разговор.

Пример 6
Ситуация: Група по информатика в университета. Момичето седи зад компютъра и се опитва да направи с мишката нещо, като при това слабо си представя какво ще се получи.

Действие: Наложи се да подходиш и да предложиш помощта си в усвояването на IBM PC. Уговорихме се за допълнителни занятия.

Пример 7
Ситуация: В парка се разхождаха две много готини момичета. Но не бяхме успели да се приближим, когато при тях отидоха две момчета... Разбира се, ние можехме и да се откажем, но не ни се искаше. Наложи се да разработим план, което ни отне 10 минути.

Действие: Отидохме при компанията и се обърнахме към момичетата с нещо подобно: "Момичета, нали не възразявате ако се запознаем с вашите момчета?"

Лек шок, всички мълчат. После казваме: "Ами, щом като всички са съгласни, то въпроси няма. Момчета, сега, когато ние вече се познаваме – ще възразите ли ако се запознаем и с вашите момичета?"

По-нататък последва всеобщо объркване, на всички им е ясно, че ние просто се правим на глупаци, момичетата се веселят, започва простичък разговор ей така. В крайна сметка ние се оказахме по-интересни от онези "ухажори" и им се наложи постепенно да се оттеглят. А момичетата след това признаха, че нашият подход отначало ги е озадачил, а след това страхотно ги е развеселил... С тях в крайна сметка се получи добре.

Поуката:
- не трябва да се плашиш от ситуацията, а трябва да я използваш за себе си и за свое добро;
- да се откажеш е много лесно, но след това дълго време ще си гризеш ноктите;
- дори и да имаш конкуренти, побеждава този, който е морално по-силен.

Впрочем и приведените вече примери са напълно достатъчни. Защото от тях можем да изведем това, което сега ни е нужно. Тук аз ще формулирам много важни принципи и си струва да ги научиш наизуст и да ги вземеш предвид в бъдеще:

- Бъди оригинален. Престани да се придържаш към стереотипите. На всеки средностатистически подход всяко момиче има вече отрано подготвен за тъпия уличен досадник отговор от типа на "Не се запознавам", "Кретен", или нещо в този дух. А ти бъди оригинален – прояви творчество.

- Както и да се развие ситуацията ти си длъжен да мислиш за това как да станеш победител, за това как да използваш ситуацията за себе си и в своя полза, а не за неудобствата на даденото положение. (Веднага предупреждавам за възможната грешка. Да мислиш за това как да не загубиш – това не е съвсем същото! Ти трябва да си настроен именно за победа, за печалба.)

- Да се изплашиш и да се откажеш е много лесно, но това е и най-простият избор. Ако ти си се опитал да направиш нещо – то ти или ще победиш, или след това ще можеш да си спомниш, че си направил всичко, но не се е получило. Ако ти нищо не си направил и веднага си отстъпил – то ти дълго време ще се намираш в неопределено положение по отношение на това какво би станало, и ще си гризеш ноктите от това че всичко е можело да се получи добре, но ти нищо не си направил. И дори и да имаш конкуренти – побеждава този, който е морално по-силен. Прояви сила и победител ще бъдеш ти.

И още няколко най-важни изводи:

- Използвай хумор. Така ти се представяш като весел и силен човек, с теб е хубаво и приятно. Но дори това не е най-важното! Важното е това, че смехът пренася момичето в друго състояние – той я отпуска, враждебността и притесненията изчезват. Смехът я прави по-беззащитна и готова на контакт с теб.

- Използвай това, което ви обединява сега, в този конкретен момент. Това може да е ситуация, време, настроение... Търси мост към нейния бряг, а не се опитвай да свириш от своя. И използвай тези емоции, за които можеш да се досетиш, че тя изпитва в момента. Ако тя е тъжна – построй се и потъжи заедно с нея, малко след това тихичко я развесели.

Ако тя вече е в добро настроение – то присъедини се към този неин весел свят. Ако тя явно е недоволна от времето – то вие с лекото ще се разберете именно по тази тема. Изобщо – представи си как тя вижда света през своите очи, какво чувства сега и се присъединявай към нейното светоусещане. Не трябва да се опитваш да се катериш по оградите, трябва просто да помислиш и да се досетиш къде са отворените врати.

Източник: lover.ru

бутони за социални мрежи

4 мнения за “Реакция при различни ситуации за запознанства

  1. Copy – paste, Lover… Copy – paste.

    И по-рано съм попадал на „ету чепуху“, както биха казали руснаците 🙂

  2. Аз не виждам някакъв проблем че Lover е попаднал на интересна статия, направил си е труда да я преведе и да я постне. Даже му свалям шапка статията си е доста добра аи труда по превода не е малко 😉

    Съгласен съм с абсолютно всичко, никога не се изпуска добра възможност, защото после се съжелява, свалки стават навсякъде и по всяко време стига да имаш правилния подход. Аи за хумора, това е 1000% доказано, колкото по забавно и разчупено влезеш в една ситуация толкова по-голяма е вероятността за успех. Разчупете клишетата.

    ПС
    Lover надявам се няма да има проблем и аз да постна един отказ от една книжка която ми направи по силно впечетление и от „Играта“. Книгата се казва „Увереност“ и наистина има какво да се научи от нея.

  3. И съм против тази статия, защото:

    1. Във всеки от тези не дотам сполучливи примери играят 100 фактора, според които ще има 100 различни развръзки. Почти всички – много негативни.

    2. Имам известни съмнения, че оригиналният текст е доста стар и е направен с комерсиална цел. Нещо от типа на тези „курсове“, в които на твърде хммм невзрачни и отритнати хора (така да го кажа) им разказват приказки, а после им взимат парите.

    3. Не съм съгласен, че трябва да изнасилваш всяка ситуация и да се правиш на маймуна, за да бъдеш в женска компания.

    Това, разбира се, си е мое мнение.

  4. Не искам да те убиждам с нещо но ми звучиш твърде наивно или избиваш комплекси или „Много четеш- малко Е*ш) 🙂

    Фактори винаги има дори като ставаш от леглото сутрин, това няма нищо общо. Аи не сме в цирка да си говориш за клоунове 😉 Нима трябва да си клоун за да заговориш някое момиче ? Ади малко по спокойно
    Ай примерите са си доста добри, ако можеш дай по добри ( без да си измисляш )

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *